top of page

גלגול נשמות

היום אם בקולו תשמעו


גלגול נשמות היא תופעה שכבר ידועה היום, כתופעה אמיתית, ושנחקרת אפילו באופן מדעי.


תורשה. ידוע היום שלא רק תכונות גופניות ותכונות אופי מועברות בתורשה אלא, כדברי רבנו נסים שחי במאה ה-14, גם המידות מועברות בגנים בתורשה. כמו כן, אנו מביאים איתנו מגלגולים קודמים חבילה של תכנים - מזל, אותו אנו אמורים לתקן בעולם הזה שהוא המקום היחידי שניתן לתקן על ידי קיום תורה ומצוות. וכמו שידוע שישנה השפעה של הרוחני על הגשמי - דוגמת מיצי הקיבה שמופעלים כאשר אדם רעב. או תורת הפרצוף הידועה ליודעי ח"ן. כך ישנה השפעה של הגשמי על הרוחני כדוגמת הנעל שמקבלת צורת הרגל, בהיותה מעטפת לרגל, כך הגוף מעטפת לנשמה.


גלגול קודם. חוקרים ידועי שם, מצאו שקיימת מציאות של ילדים הזוכרים את הגלגול הקודם, ושישנה גם תופעה של ילדים הזוכרים שפות זרות שלא למדו מימיהם - גם לא דרך היפנוזה. הם גם מצאו שילדים שמתו בגלגול הקודם במוות אלים, חוזרים עם סימנים, עם שאריות גופניות ממה שעברו. הם טוענים שמי שעבר טראומה חזקה בגלגול קודם, יקבל הדבר ביטוי בגוף שלו הנוכחי. והמעניין הוא שתופעות הללו מקבלות ביטוי בעיקר בקרב ילדים שרובם המכריע גויים. ובגלל ירידת הדורות באמונה בקב"ה, החליט הבורא לגלות לנו תופעות על טבעיות של חיים לאחר המוות - מעין הוכחות לדורשים זאת. והחל מהמאה ה-19 למניינם, נפתחו מעיינות החכמה וניתנה רשות לגילוי דברים סתומים , אף שאין מדען המסוגל להגיד ולהסביר למה יש גלגול. הוא רק יוכל לחקור את התופעה של דבר שכבר קיים.


הנוטע אוזן הלא ישמע, הנוטע עין הלא יביט? מוכרח הוא שמי שנטע בנו חכמה זאת, יהיה לו חכמה יותר גדולה כי הוא מקור הנטיעה. נאמר "כל מעשיך בספר נכתבים" וביום הדין ישמיעו לך כל מה שעשית. לכאורה דבר הזוי הוא. אך מכשירים מתוחכמים דווקא עכשיו דוגמת המצלמה, מכשירי לווין, אינטרנט, יוכיחו שתורתנו תורה אמת.


בתורת המזרח, ישנו דבר דומה של מעשה פעולה קושר עבר להווה ולעתיד והא נקרא קְרמה שהיא שרשרת שלא ניתן לפרק אלא רק על ידי יציאה למצב של נירוונה - שלמעשה אף אחד לא זכה לכך עד היום. תאוריית הבודהיזם, היא שחייב לאהוב ולכבד כל אחד כי יתכן והוא אמא שלך, ושהאדם אחראי למעשיו.לעומתם ביהדות, הגלגול קודם לכף הקלע ולגהינם - והוא מאפשר לנו לתקן את שנעשה בחיים הקודמים. בבחינת 3 סיבות - מלוי חיסרון, כפרה על עבירה, ולתקן את הדור.


היום אם בקולו תשמעו. אמרו ז"ל: "אין מזל לישראל" פירושו אין מזל קבוע ולא כדרך הבודהיזם שקובע כאמור שלא ניתן לשנות או לפרק את השרשרת. ביהדות ניתן לעצור את הגלגל ולתקן בכל עת , לא רק מצב קודם אלא גם מצב עתיד וזאת על ידי תשובה - שהיא בחינת 'לשוב למצב הקודם בו הייתי לפני הנפילה לפני החטא'. וניתן לפתוח דף חדש לגמרי מכל הבחינות שנאמר: "משנה מקום משנה מזל" - נכון גשמית כגון בחינת גלות, אבל בעיקר רוחנית. היינו אם אני מעלה את עצמי מדרגה ברוחניות הכל משתנה - סטאטוס חדש כללים חדשים, כלים חדשים.


תיקון (לבושי) הנשמות כאמור לעיל, אפשרי רק על תיקון המידות וקיום המצוות. כאשר המידות הן בחינת יסוד, והמצוות בחינת בניין. אמרו ז"ל שהנשמה לא רוצה לחזור לעולם הזה ושהגלגול בא במקרה שהגהינם אינו מספיק לתיקונה. כאשר עבירה חמורה גורמת לגלגול בדומם - פחותה בצומח - פחותה יותר בחי. אך האדם לא יודע לְמה הוא בא - וזאת כדי לא לבטל ממנו את זכות הבחירה. התיקון של המגולגל בדצ"ח הוא הידיעה על מקומו הקודם ולהרגיש שאין הוא יכול לעשות כלום - דוגמת אדם נכה במסיבת ריקודים. אך ניתן להבין מה תיקונו של אדם במה שהוא מתקשה ולמה הוא נמשך.

index_edited.jpg
bottom of page